Предавање полицијских службеника и ватрогасаца-спасиоца на тему „Безбедност деце у саобраћају“ и „Безбедност деце у ванредним ситуацијама“

Министарство просвете и Министарство унутрашњих послова у школској 2023/2024.години у основним школама у Републици Србији реализују Пројекат „Заједно и безбедно кроз детињство.

Циљ Пројекта је подизање свести код ученика о последицама насилног понашања у стварном и виртуелном окрушењу, препознавање различитих видова насиља и дискриминације, усвајање стратегија за помоћ другима у невољи и вештина ненасилног решавања конфликата, развијање саосећања и информисање о начинима помоћи, подршке и заштите, као и усвајање знања и вештина о безбедном учешћу у саобраћају и понашању у ванредном ситуацијама.

Други део се реализовао у 1. циклусу образовања и васпитања кроз радионице у трајању од 45 минута на теме „Безбедност деце у саобраћају“ и „Безбедност деце у ванредним ситуацијама“.