Организација рада школе и мере заштите од инфекције вирусом COVID19 у школској 2020/2021.год.

У првом циклусу настава се остварује са две групе. Комбинована одељења у школи се деле по разредима. Прву групу чине трећи и четврти разред са  укупно 16 ученика (9 у трећем разреду и 7 у четвртом разреду). Другу групу чине први и други разред. Прва група (3. и 4. разред) прва три часа има редовно по распореду са својим учитељицама у својим учионицама. За четврти час долазе преостала два разреда (друга група), и настава  се одржава комбиновано (I и III односно II и IV разред) из предмета као што су други страни језик, музичка и ликовна култура и физичо и здравствено васпитање. Пети, шести и седми час у наставном дану, а другој групи  други, трећи и четврти час по реду се остварује по утврђеном распореду. Групе се мењају на недељном нивоу.

У другом циклусу настава се остварује са одељењима у пуном саставу али су часови скраћени и у складу са Оперативним планом школе за организацију и реализацију образовно-васпитног рада по посебном програму за рад у условима пандемије вируса covid-19 у једном наставном дану не сме бити одржано више од пет часова.

Пратићемо и вредновати постигнућа ученика свим традиционалним методама, а када је у питању настава на даљину, користићемо све могућности које нам пружа G Suite платформа и Гугл учионица, као и Вибер платформа.

МЕРЕ ЗАШТИТЕ

Poštovani roditelji, kako bismo obezbedili bezbedan povratak učenika u školu potrebno je da se svi pridržavamo sledećih propisanih mera:

– roditelj/staratelj svako jutro pred polazak u školu svojoj deci meri temperaturu;

– učenici ne treba da dolaze u školu ukoliko imaju povišenu telesnu temperaturu i/ili simptome respiratorne infekcije (javiti odeljenjskom starešini u što kraćem roku)

– učenici održavaju fizičku distancu od drugih osoba u školi od najmanje 1,5 metra (u školskom dvorištu, školskoj zgradi, u učionici, na velikom i malom odmoru);

– osobe koje dovode decu u školu ne ulaze u školu (ukoliko se javi potreba za ulaskom u  školsku zgradu, morate se najaviti odeljenjskom starešini i dobiti termin);

– učenici su u obavezi da nose masku (maska može biti hirurška, platnena ili epidemiološka i roditelji je obezbeđuju za svoje dete), ali ona treba da se koristi na pravilan način tako da pokriva nos i usta;

– učenici nose masku prilikom ulaska u školsko dvorište i školsku zgradu, na hodnicima, prilikom odlaska u toalet ili prilikom odgovaranja ispred table – znači svaki put prilikom razgovora ili kada učenik napusti svoju klupu. Masku učenik može da skine kada sedi na svom mestu i prati čas;

– redovno i pravilno pranje i dezinfekcija ruku;